Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Toto máme jedine na Vianoce!

20. december 2014

Deň, na ktorý sa celý rok tešíme sa blíži závratnou rýchlosťou a už nám pomaly klope na dvere. Máte už navarené?   

 

Toto máme jedine na Vianoce!

 

Vianoce na Slovensku voňajú kapustnicou, chutia zemiakovým šalátom a gurmánskym pôžitkom je kapor na rôzne spôsoby. Už sa vám zbiehajú slinky? Ešte zadržte! Tradícia hovorí, že počas Štedrého dňa sa držal pôst až dovtedy, dokým nevyšla na nebo prvá hviezda. Deťom sa dnes hovorí, že pokým vydržia celý deň nejesť, uvidia zlaté prasiatko. A s ním aj plný stôl jedla a bohaté vianočné hody.
 

Toto máme jedine na Vianoce!

 

Ak ste zástancami ľudových tradícií, ktoré nám zostali z minulosti, na štedrovečernom stole by malo byť všetko, čo ste napiekli. Nesmie chýbať šošovica, šupinky z kapra skryté pod obrusom, aby ste mali veľa peňazí a jedno prestieranie naviac, keby sa u vás zastavil chudobný pocestný.
 
Štedrovečerné menu otvára prípitok, po ktorom nasleduje tradičná oplátka s medom, niekde aj s cesnakom. Pri večeri sa zvykne rozkrojiť jabĺčko a ak je vnútri hviezda, rodina bude po celý rok zdravá. Voňavá kapustnica s klobáskou, údeným mäsom a sušenými hríbmi sa podáva s čerstvým domácim chlebíkom. Ale ako sa hovorí, iný kraj iný mrav. V niektorých častiach Slovenska sa namiesto kapustnice varí hríbová, šošovicová alebo dokonca rybacia polievka.

 

Toto máme jedine na Vianoce!

 

Hlavným chod je ryba so zemiakovým šalátom. U nás sú obľúbené vyprážané podkovičky z kapra, lososa alebo kapor pečený na víne. Tradičný zemiakový šalát s majonézou dopĺňa lahodná mrkva, hrášok, kyslá uhorka pokrájaná nadrobno a varené vajíčko. My sa už nevieme dočkať a čo vy? 

 

Toto máme jedine na Vianoce!

 

Zdroj: Bistro.sk