Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Aj zelený šalát môže dostať červenú

09. január 2015

Ľahké, chutné a osviežujúce! Šaláty milujeme najmä počas horúcich letných dní, kedy nás dobre zasýtia a trochu schladia. Avšak výnimkou nie sú ani v zime, hlavne po období sviatočného prejedania. Ak máte chuť na niečo ľahšie, pokojne si šalát doprajte. No pozor, listové šaláty nie sú vhodné pre každého. Kto by sa im mal radšej vyhnúť?

 

 

Aj zelený šalát môže dostať červenú

 

V našich obchodoch dnes nájdete šaláty akéhokoľvek druhu. Najväčšími obľúbencami Slovákov sú zelené listové šaláty, ktoré ponúka aj mnoho reštaurácií, zväčša s grilovaným hermelínom, fetou alebo kuracím mäskom. Mix šalátov, ktoré majú prevažne zelenú farbu, obsahuje horčík, vďaka ktorému vám aj menšia porcia zvýši výkonnosť. Vďaka antioxidantom a kyseline listovej pomáha tráveniu, odstraňuje únavu a posilňuje činnosť srdca. Zdravá zelenina, ktorá prináša do tela veľa vlákniny, má aj svoje mínusy.

 

Aj zelený šalát môže dostať červenú

 

Veľmi nebezpečná je kombinácia zelených listov, respektíve celkovo zelenej zeleniny a liekov na zrážanlivosť krvi. Tieto potraviny podporujú prirodzené riedenie krvi. Ak sa chystáte na operáciu alebo iný chirurgický zákrok, či máte problémy so srdcom, zeleným šalátom sa radšej oblúkom vyhýbajte. Hojenie rán pri príliš riedkej krvi trvá oveľa dlhšie, a čo je horšie, môže dôjsť k strate väčšieho množstva krvi. Naopak, ak je vaša krv príliš hustá, namiesto liekov si môžete vybrať prírodnú pomoc v podobe listových šalátov.

 

Zdroj: Bistro.sk