Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

15. máj 2015

Tradičné japonské jedlo je v ázijských krajinách známe už celé stáročia. Hoci sa na Slovensko dostalo len pred pár rokmi, svojich fanúšikov si našlo hneď. Už ste sushi ochutnali? Ak nie, tak je najvyšší čas!

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

Prvý kontakt so sushi je vždy rozhodujúci. Buď ho budete milovať, alebo ho už nebudete chcieť ochutnať nikdy. Je veľmi dôležité vybrať si kvalitnú reštauráciu, v ktorej je sushi zážitkom pre oči aj chuťové bunky.

 

Ak si myslíte, že sushi je len ryža a surová ryba, ktorú by ste nikdy neochutnali, musíme vás vyviesť z omylu. Zdravá delikatesa s príchuťou Japonska je najmä o fantázii a kombinovaní rozličných chutí v spojení s ryžou. A to nám potvrdili aj sushi majstri v slovenských sushi reštauráciách.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 
,,Nemám rád označenie šéfkuchár, pretože príprava sushi nie je veľmi o varení, ale skôr o láske k jedlu, ku kombinovaniu surovín a o fantázii pri jeho príprave. Najradšej by som sa nazýval food dizajnérom.” - Tomáš Richtárik, šéfkuchár KOISUSHI
 
 
Sushi sa v jeho živote objavilo pred piatimi rokmi a odvtedy sa mu nezunovalo ani na chvíľu. Je presvedčený, že vymýšľanie stále nových a nových chutí v sushi môže byť nekonečné, čo ho fascinuje, pretože nenávidí stereotyp a dodržiavanie konvencií. Jeho hnacou silou je príroda, v nej čerpá energiu aj inšpiráciu pre nové jedlá. V poslednom období sa gastronomicky venuje raw strave, ktorej dáva príchuť japonskej kuchyne. Paradoxne jeho najobľúbenejším jedlom je divinové ragú. Vo svojej reštaurácii striktne odmieta polotovary, je zástancom poctivo pripravených dresingov a KOISUSHI je pravdepodobne jediná reštaurácia na Slovensku, v ktorej k sushi dostanete zásadne domáci zázvor.
 
Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame
 

Čo to však vlastne sushi je?

Surová ryba obalená ryžou sa stala v takejto podobe jedlom úplnou náhodou. Ryby sa v minulosti konzervovali do fermentovanej ryže, aby zostali dlhšie čerstvé. Ryža sa vyhodila a konzumovala sa len ryba. Neskôr hladní rybári na lodiach začali jesť celé "budúce" sushi aj s ryžou. Ochucovanie ryže ryžovým octom, máčanie kúskov do sójovej omáčky, zelenina, nakladaný zázvor (gari) a tradičné wasabi (japonský zelený chren), sa k sushi pridružilo až o niekoľko storočí neskôr. Za vyskúšanie stojí aj sushi s japonskou omáčkou.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

,,Sushi nie je len zdravá strava, ktorá obsahujem málo tuku, ale veľa omega 3 mastných kyselín, vitamínov a minerálnych látok. Pri sushi potešíte nielen Váš žalúdok, ale aj oči. Je to láska na prvý pohľad." - YAKUZA sushi

 

Základné názvy, s ktorými sa môžete stretnúť v sushi baroch, vám napovedia, čo a v akom tvare sa bude na tanieri nachádzať.

 

MAKI

Najznámejší druh sushi, jednohubka, ktorú si zamiluje každý. Ingrediencie sú obalené v sushi ryži, ktorá je zrolovaná v nori, chutnej morskej chaluhe.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

NIGIRI

Momentálne najobľúbenejší druh sushi na svete, je chutný kopček ryže preložený čerstvým lososom, tuniakom, krevetou, maslovou rybou, japonskou omeletou tamago alebo rôznymi inými ingredienciami.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

SASHIMI

Pod týmto názvom sa ukrývajú lahodné plátky surového mäsa, pre pravých gurmánov ázijských chutí.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

URAMAKI

Sushi maki „naopak“. Jadro s ingredienciami je obalené do nori (morskej chaluhy) a potom do ryže.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

FUTOMAKI

Veľké maki s viacerými ingredienciami.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

 

Nejedli ste nikdy sushi? Nebojte sa surovej ryby!

Surová ryba má veľmi jemné mäso, ktoré sa doslova rozplýva na jazyku. Kvalitné reštaurácie si nechávajú čerstvé ryby dovážať takmer denne a vďaka prísnym kontrolám nemusíte mať strach o svoje zdravie. Ryby sa zvyknú aj jednorazovo hlboko zmraziť, pretože nízke teploty zabíjajú baktérie.

 

V dnešnej dobe existuje skutočne nekonečná kombinácia ingrediencií, ktoré môžete objaviť v sushi. Napriek tomu, že tradičné sushi bolo pôvodne skutočne surovou rybou s ryžou, dnes nájdete jednotlivé kúsky plnené rôznymi náplňami. Vynikajúci je grilovaný losos, vyprážaná kreveta, avokádo, mango, uhorka či japonská omeleta tamago. Na Slovensku nájdete v sushi aj krabie tyčinky alebo japonskú reďkovku Oshinko.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

Paličkami či rukami?

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

Oboje je správne. Paličky sú štýlové, ale typickí Japonci používajú pri jedení len ruky. Dnes je neodmysliteľnou súčasťou sushi sójová omáčka, do ktorej sa jednotlivé kúsky namáčajú. Zelená pikantná pasta Wasabi, japonský chren, má neutralizujúci efekt a je dobré si ho rozmiešať v sójovej omáčke. Dokáže totiž zlikvidovať väčšinu parazitov, ktoré sa nachádzajú v surových rybách. Ako prílohu na tanieri môžete vidieť aj nakladaný zázvor, ktorý je dobré jesť medzi jednotlivými kúskami sushi. Lepšie si tak vychutnáte skutočnú chuť jednotlivých kúskov sushi.

 

Sushi - láska na prvý pohľad, ktorá nesklame

 

,,Či už hľadáte zdravú alternatívu, chcete si pochutnať na ázijskej kuchyni alebo jednoducho zažiť iný štýl stravovania, sushi je overenou voľbou mnohých ľudí celosvetovo. Vďaka nízkemu obsahu tuku, zdravému charakteru a výbornej chuti je sushi naozaj jedlom budúcnosti – i keď existuje viac ako tisíc rokov! " - Koshi Sushi

 

Nebojte sa vyskúšať sushi! Dnes si ho môžete objednať aj ku vám domov a spraviť si japonský večer s Bistro.sk :)

 

Ponuku sushi nájdete na Bistro.sk v mestách:

                                                                                                               Bratislava | Košice | Nitra                                                                                                                 

                                                                                                            Martin | Pezinok | Spišská Nová Ves                                                                                                                     

Zdroj:

Text: Bistro.sk

Foto: Bistro.sk, Yakuza sushi, Koshi sushi, Koisushi