Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Odhaľte tajomstvá zázračnej polievky

22. máj 2015

Pripraviť naozaj dobrý slepačí vývar je ako kúzlo. Pridáte všetky ingrediencie, prikryjete pokrievkou a už iba čakáte, kým sa vaším domovom začne šíriť tá nádherná vôňa... Cítite ju?  

 

Odhaľte tajomstvá zázračnej polievky

 

Vo väčšine domácností sa recept na slepačiu polievku traduje z generácie na generáciu, a práve preto vývar od starej mamy chutí vždy najlepšie. No ale, prečo je vývar taký obľúbený a čo všetko vytvára tú jeho neopakovateľnú chuť?

 

Lieči telo aj dušu

Vývar a jeho vôňa je nenahraditeľná. Chuť dobrého vývaru pookreje na duši a na žalúdku každého, kto to prehnal s alkoholom a musí vyliečiť ľudovo povedané "opicu".

 

Musíme ale povedať, že "židovský penicilín", je známy svojimi priaznivými účinkami na zdravie človeka už od 12. storočia, kedy sa podával ako liek proti chrípke. Že je to mýtus? Vôbec nie!

 

Americkí vedci dokonca pri nedávnom výskume zistili, že slepačia polievka skutočne lieči nachladnutie a pôsobí protizápalovo. Horúci vývar zo slepačieho mäska a zeleniny je účinný pri bolesti hrdla, zápale dutín a rovnako zmierňuje aj nádchu. Ak sa necítite úplne fit, slepačí vývar je pre vás ako stvorený. Trpíte virózou?  V tom prípade je veľmi vhodné jesť vývar precedený, bez zeleniny, mäsa a mastnoty. V prípade, že máte vysokú horúčku, určite odporúčame vývar pripraviť menej mastný. 

 

Odhaľte tajomstvá zázračnej polievky

 

Sliepka alebo kura?

Vývar zo sliepky je silne aromatický a oveľa chutnejší ako vývar z kuraťa. Slepačie mäso je prerastenejšie, mastnejšie a chutnejšie, zatiaľ čo mladá kuracinka by po správnosti mala putovať radšej na pekáč alebo panvicu. Ak ste však zástancami miernejšej chuti vývaru, z "mladky" bude kuracia polievka ako lusk. Vynikajúca je však aj polievka z hovädziny, husaciny alebo kačaciny, je však o poznanie mastnejšia. Ak sa vyhýbate mäsu, výborným tipom je zeleninu do vývaru rozdeliť na dve várky. Prvá sa môže variť spolu s mäsom od začiatku, druhú je dobré osmažiť sprudka na masle a pridať v polovici varenia. Takto docielite výraznú zeleninovú chuť.
 

Odhaľte tajomstvá zázračnej polievky

 

Vývar po správnosti nemá vrieť

Vývar je vhodné variť na miernom alebo malom ohni, pretože priezračná zlatá farba sa môže pri rýchlom varení zakaliť. Nezakrývajte vývar pokrievkou, nechajte ho len mierne "pobublávať" a vyhnete sa zbieraniu nečistôt napovrchu. 

 

Pri varení vývaru používajte len studenú vodu a nezabudnite, že čím dlhšie sa ingrediencie varia, tým výraznejšiu chuť bude vývar mať. Ak sa vám náhodou "podarí" vývar zakaliť, stačí vyšľahať pár bielkov na sneh a pomaly pridať do odstavenej polievky. Potom ju povarte ešte aspoň 15 minút a preceďte. Polievočka bude vynikajúca.  

 

Odhaľte tajomstvá zázračnej polievky

 

A čo ostatné ingrediencie?

Aby ste docielili skutočne výnimočnú chuť, pridajte celú cibuľu, mrkvu, petržlen, zeler a kaleráb. Dôležitá je aj soľ a korenie. Vynikajúcu chuť vývaru dodá aj čerstvá nasekaná petržlenová vňať alebo pažítka. Pravý nedeľný slepačí vývar sa neodmysliteľne spája s domácimi rezancami.  

 

Chcete mať vývar silnejší? V tom prípade pridajte mäso hneď na začiatku, no vodu osoľte až neskôr. Ak však preferujete skôr slabší vývar, dajte variť najskôr zeleninu a soľ a mäsko pridajte až keď sa polievka začne variť. 

 

Odhaľte tajomstvá zázračnej polievky

 

Poctivý domáci slepačí vývar je pre naše zdravie tej najväčší dar, preto si ho doprajte čo najčastejšie, aby ste boli stále zdraví a plní sily.   

 

Dostali ste chuť na slepačí vývar alebo niečo dobré pod zub? Objednajte si.

 Sedemnásťročný mladík dobýja svet s jedlom na papieri

 

 Zdroj: Bistro.sk