Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

22. február 2016

Každý máme svoje sny a závisí len na nás, či sa nám splnia. Phil Duncan, 28-ročný Liverpoolčan, sa rozhodol, že do svojich tridsiatych narodenín navštívi tridsať krajín a v každej z nich ochutná svoju obľúbenú pizzu. Čo myslíte, podarí sa mu to?

 

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

 
Phil je bláznivý mladý chalan, ktorý si plní svoj cestovateľský sen a hoci jeho vyšportovaná postava o tom moc nesvedčí, pravdou je, že ochutnal už tisícky kúskov pizze po celom svete. 

 

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

 

Všetky svoje cestovateľské dobrodružstvá a pizza zážitky zdieľa s ľuďmi z celého sveta na svojom blogu a instagrame. Phil už precestoval Namíbiu, ochutnal pizzu v Malajzii, Thajsku aj v Kambodži. Bol sa tiež pozrieť v Európe, kde navštívil Írsko a Lotyšsko, precestoval Severnú a Južnú Ameriku. V januári ste ho mohli stretnúť s pizzou v ruke napríklad aj v Brazílii. 

 

A kde mu chutila pizza najviac? 

 

New York patrí medzi mestá, kde sa dá nájsť najlepšia aj najhoršia pizza na svete. Phil ho prešiel krížom krážom a najlepšiu pizzériu s názvom Front Street Pizza našiel v Brooklyne. 

 

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

 

Verili by ste, žechutnú pizzu kúpite aj v Thajsku? Phil sa o tom presvedčil na vlastnej koži. Jeho cestovateľské sny ho zaviedli na ostrov Phi Phi a ako sám vraví: ,,Pizza na ostrove Phi Phi bola najlepšia, akú v Thajsku jedol."
 
Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny
 

Počas svojich výletov po Indonézii, sa Phil dostal na jeden z najmenších obývaných ostrovov s názvom Perhentian Kecil Island. Na celom ostrove bolo asi desať reštaurácií, ktoré mali elektrinu len 12 hodín denne a na Philove veľké potešenie bola jedna z nich práve pizzéria. V ponuke mali len dva druhy pizze, no to predsa milovníka pizze nemôže odradiť, preto neváhal a hneď si objednal. Ako sám vraví" ,, Pizza síce nevyzerala príliš chutne, no v skutočnosti bola neuveriteľná."

 

Najpopulárnejší pizza reťazec v USA s názvom Costco Pizza si získal aj Philove sympatie a počas svojho pobytu v meste Seattle sa stal jeho pravidelným zákazníkom. Pizzu si vždy osobne vyzdvihol a potom si na nej pochutnával na neďalekej promenáde. 

 

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

 

Najlepšia pizza je však tá, ktorú má priamo doma v rodnom Liverpoole. Je presne taký, ako väčšina z nás. Každý sa sa rád vracia domov, k rodine, priateľom a jedlám, ktoré nikde na svete nechutia tak dobre, ako doma. 

 

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

 

Svojich cestovateľských snov má Phil pred sebou ešte veľa. Sme zvedaví, kde ochutná pizzu nabudúce. 

 

Ak máte chuť na dobrú pizzu aj vy a nechce sa vám za ňou precestovať celý svet, objednajte si ju online cez Bistro.sk.

 

Mladý milovník pizze vie, ako sa plnia sny

 

 

Ochutnali ste pizzu v zahraničí? Napíšte nám, kde vám chutila najviac na kontakt@bistro.sk.

 

Zdroj: Bistro.sk, http://travel-slice.com/