Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Viete prečo si pivo a dobré jedlo povedali 3x áno?

05. august 2016

Máte ohlásenú návštevu, objednané jedlo a zvažujete, čo budete podávať na pitie? Ideálnym riešením je pivo. Už dávno neplatí, že sa hodí iba ku grilovanej klobáse či utopencom. Pivo môžete skombinovať s akýmkoľvek jedlom, je však dôležité zvoliť správnu chuť. Dnes je Medzinárodný deň piva, tak sme pre vás pripravili 3 zásady, s ktorými vždy vyberiete správny nápoj k vášmu jedlu.

 

 

Viete prečo si pivo a dobré jedlo povedali 3x áno?

 

Základnými princípmi, ako skombinovať pivo s dobrým jedlom je buď dopĺňanie alebo kontrast. Takže, ak použijeme chute, ktoré sa nachádzajú v jedle, napríklad ovocná chuť s ovocným pivom, docielime dokonalé ladenie, no ak použijeme protiklady v chutiach, dosiahneme vyváženosť počas celej konzumácie. Naše chuťové bunky budú vnímať každé jedno sústo zvlášť.

 

K vyprážanému či grilovanému horké pivo

 

Ak podávate vyprážané, pečené alebo grilované mäso so zeleninou, vyberte si horké a chmeľové pivo. Podčiarknete tak techniku, ktorá bola použitá pri príprave jedla.

 

Viete prečo si pivo a dobré jedlo povedali 3x áno?

 

Pizza chutí dokonalo jedine s ležiakom

Objednali ste si pizzu, na ktorej sa nachádzajú rajčiny a množstvo syru? Ležiak je dokonalý druh piva, ktoré povzbudí vaše chuťové bunky a pizza vám bude chutiť oveľa viac.

 

Tmavé pivo a dezerty

Nesmieme zabudnúť, že po obede býva aj malý dezert. Ak sa nachádza vo vašom menu napríklad čokoládový či orieškový koláčik, podávajte k nemu tmavé pivo. Príjemne vás prekvapí, ako horká chuť ešte viac vyzdvihne sladkú chuť dezertu.

Najbližšie, keď sa budete rozhodovať, čo budete k jedlu piť, zvážte všetky chute a spôsob prípravy jedla, ktoré ste si vybrali a uvidíte, že s vhodne zvoleným pivom bude chutiť ešte lepšie.

Prajeme vám dobrú chuť a na zdravie :) 

 

Viete prečo si pivo a dobré jedlo povedali 3x áno?