Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Voľbou číslo 1 je u študentov PIZZA

11.01.2018

Preneste sa mysľou na internáty a predstavte si, že sa vám strašne nechce ísť najesť do menzy. Čo spravíte? Bistro.sk sa pýtalo žilinských študentov, ako bojujú s pocitom hladu a ich odpovede vás možno zaskočia. 

 

 

 

Bohuš, Žilinská univerzita – Pozemné staviteľstvo

 

Ja využívam hlavne Bistro.sk appku. Objednám si ešte v škole na poslednej hodine cez mobil a pár minút po príchode na intrák, mi zavolá kuriér, že jedlo je tu. 

 

Majka, Žilinská univerzita - Mediamatika

 

My najčastejšie objednávame pizzu v utorok. Vtedy sa chodíme zabaviť a pizza pred dobrou párty spraví kvalitný základ do žalúdka. Druhý prípad, kedy objednávame pizzu je, keď sa vrátime z akcie, vtedy sme vždy hladné.

 

 

Marek, Žilinská univerzita - Informatika

 

Ja si väčšinou objednávam pizzu, keď sa mi nechce ísť do obchodu. Viete, po ťažkom dni je aj tých pár metrov cez ulicu ako kráčanie na druhý koniec sveta.

 

Andrea, Žilinská univerzita – Mediamatika

 

Som len prváčka a zatiaľ som nemala dosť času vybaviť si izbu varičom, mikrovlnkou a podobnými technologickými zariadeniami, preto využívam stravovanie v menze. Tá je otvorená iba do 18:00 a, ak mám školu dlhšie, nestíham sa ísť navečerať. Vtedy jedávam pizzu. Nemám nejakú vybratú, ktorú jem stále dookola, snažím sa to striedať. Ako aj reštaurácie, tak aj ingrediencie. 

 

 

Prečo je pizza top 1 pre študentov

 

Je to lacnejšie

Väčšina študentov býva na izbe s jedným či dvomi spolubývajúcimi, a tak je pre nich lacnejšie objednať si maxi pizzu a podeliť sa o ňu, a teda ušetriť nejaké peniažky.

 

 

Kedykoľvek

 

Áno, pizza je najobjednávanejšie jedlo najmä počas večerných hodín a noci. Až 60% objednávok z internátov príde medzi 18:00 a 2:00.

 

Kdekoľvek

 

Študenti mávajú medzi jednotlivými prednáškami a cvičeniami krátke prestávky a vtedy je pizza ideálne jedlo. Stačí zjesť kúsok a môžu sa ísť ďalej vzdelávať. 

 

 

Party voľba

 

Život každého študenta je bohatý na spoločenské akcie, párty – izbovice, chodbovice, krúžkovice, ... na takejto akcií prepadne hlad vždy úplne nečakane a túto prepadovku je najlepšie vyriešiť objednávkou pizze

 

Teplá aj studená

 

Vybavenie internátnych izieb nie je také, ako doma v kuchyni. Štandardná výbava je mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica. Pizza má tú výhodu, že keď ju prinesie kuriér, je možné ju ihneď zjesť. Ak predsa nejaký kúsok zvýši, jednoducho sa zohreje alebo zje aj studený. Pizza chutí výborne či teplá alebo studená.