Traditional Neapolitan pizza 33cmTraditional Neapolitan pizza 33cm
- Pizza Margheritatomato base, Mozzarella cheese, fresh basiltomato base, Mozzarella cheese, fresh basilab 9,10 €0,5 kg, 18,20 €/1kg
- Pizza Il Classicotomato base, mozzarella cheese, ham, mushrooms, corntomato base, mozzarella cheese, ham, mushrooms, cornab 10,20 €0,5 kg, 20,40 €/1kg
- Pizza Quattro Stagionitomato base, Mozzarella cheese, ham, mushrooms, artichokes, olivestomato base, Mozzarella cheese, ham, mushrooms, artichokes, olivesab 10,30 €0,5 kg, 20,60 €/1kg
- Tuna and Onion Pizzatomato base, Mozzarella cheese, tuna, onion, olive oiltomato base, Mozzarella cheese, tuna, onion, olive oilab 10,20 €0,5 kg, 20,40 €/1kg
- Four Cheese Pizzatomato base, Mozzarella cheese, Niva cheese, smoked cheese, Parmesan cheesetomato base, Mozzarella cheese, Niva cheese, smoked cheese, Parmesan cheeseab 10,30 €0,5 kg, 20,60 €/1kg
- Pizza Vincenzotomato base, Mozzarella cheese, Prosciutto crudo, arugula, sun-dried tomatoes, Parmesan cheesetomato base, Mozzarella cheese, Prosciutto crudo, arugula, sun-dried tomatoes, Parmesan cheeseab 10,40 €0,5 kg, 20,80 €/1kg
- Dragon Breath Pizzatomato base, Mozzarella cheese, spicy salami, onion, peppers, chili pepperstomato base, Mozzarella cheese, spicy salami, onion, peppers, chili peppersab 10,30 €0,5 kg, 20,60 €/1kg
- Kavalier Special Pizzatomato base, Mozzarella cheese, ham, Prosciutto crudo, blue cheese, olivestomato base, Mozzarella cheese, ham, Prosciutto crudo, blue cheese, olivesab 10,40 €0,5 kg, 20,80 €/1kg
- Pizza Hawaiitomato base, Mozzarella cheese, ham, pineappletomato base, Mozzarella cheese, ham, pineappleab 10,20 €0,5 kg, 20,40 €/1kg
- Salami Pizzatomato base, Mozzarella cheese, salami, corntomato base, Mozzarella cheese, salami, cornab 10,20 €0,5 kg, 20,40 €/1kg
- Slovak Pizzatomato base, smoked cheese, sausage, Orava bacon, lamb horns, oniontomato base, smoked cheese, sausage, Orava bacon, lamb horns, onionab 10,40 €0,5 kg, 20,80 €/1kg
- Vegetarian Pizzatomato base, Mozzarella cheese, olives, peppers, tomatoes, mushroomstomato base, Mozzarella cheese, olives, peppers, tomatoes, mushroomsab 10,30 €0,5 kg, 20,60 €/1kg
- Gazdovská PizzaTomato base, Mozzarella cheese, bacon, sausage, corn, blue cheese, onionTomato base, Mozzarella cheese, bacon, sausage, corn, blue cheese, onionab 10,40 €0,5 kg, 20,80 €/1kg
- Pizza Vlastnátomato base, Mozzarella cheese, 4 ingredients of your choicetomato base, Mozzarella cheese, 4 ingredients of your choiceab 11,20 €0,5 kg, 22,40 €/1kg
- Pizza CarbonaraCream base, Mozzarella cheese, bacon, mushrooms, eggCream base, Mozzarella cheese, bacon, mushrooms, eggab 10,30 €0,5 kg, 20,60 €/1kg
Impressum
Kavalier Pizzeria BB
AL Gruppo s.r.o.
Pršianska cesta 18
974 05 Banská Bystrica
Registergericht: Amtsgericht Obchodný register Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka č. 42808/S
Registernummer: 54303028
MwSt-Nummer: SK2121635208
>

