Slovak CuisineSlovak Cuisine
- Baked Potato with Bryndza450g baked potato with bryndza, cream, bacon, and onion450g baked potato with bryndza, cream, bacon, and oniondepuis 11,90 €
- Baked Potato Maxi350g roasted potato, 150g minced meat, chimichurri, egg, cheese, crispy onion350g roasted potato, 150g minced meat, chimichurri, egg, cheese, crispy oniondepuis 14,90 €
- Bryndzové halušky350g bryndzové halušky with bacon350g bryndzové halušky with bacondepuis 11,90 €0,25 kg, 47,60 €/1kg
- Strapačky350g strapačky with sour cabbage and bacon, crispy onions350g strapačky with sour cabbage and bacon, crispy onionsdepuis 11,90 €0,25 kg, 47,60 €/1kg
- Potato Dumplings (choosing in the notes)potato dumplings drizzled with butter, sprinkled with poppy seeds or nuts (please specify in the notes)potato dumplings drizzled with butter, sprinkled with poppy seeds or nuts (please specify in the notes)depuis 9,90 €0,25 kg, 39,60 €/1kg
- Potato pancakes with cheese3 pieces of potato pancake sprinkled with smoked cheese and crispy onion3 pieces of potato pancake sprinkled with smoked cheese and crispy oniondepuis 10,90 €
- Chicken Perkelt with Dumplings150g of chicken meat, 200g of potato dumplings150g of chicken meat, 200g of potato dumplingsdepuis 14,90 €3,5 kg, 4,26 €/1kg
- Bryndza spread with onion280g bryndza spread on homemade bread, sprinkled with spring onions280g bryndza spread on homemade bread, sprinkled with spring onionsdepuis 8,90 €0,15 kg, 59,33 €/1kg
Business details
SANDRUANA 33 Bistro & Pub
Silvia Valovič
Slnečné jazerá 4236
90301 Senec
Immatriculation de l’entreprise: Okresný úrad Senec, Číslo živnostenského registra: 130-29243
N° d’immatriculation de l’entreprise: 55055541
VAT number: SK1085025029
>

