Slovak CuisineSlovak Cuisine
- Baked Potato with Bryndza450g baked potato with bryndza, cream, bacon, and onion450g baked potato with bryndza, cream, bacon, and onionda 11,90 €
- Baked Potato Maxi350g roasted potato, 150g minced meat, chimichurri, egg, cheese, crispy onion350g roasted potato, 150g minced meat, chimichurri, egg, cheese, crispy onionda 14,90 €
- Bryndzové halušky350g bryndzové halušky with bacon350g bryndzové halušky with baconda 11,90 €0,25 kg, 47,60 €/1kg
- Strapačky350g strapačky with sour cabbage and bacon, crispy onions350g strapačky with sour cabbage and bacon, crispy onionsda 11,90 €0,25 kg, 47,60 €/1kg
- Potato Dumplings (choosing in the notes)potato dumplings drizzled with butter, sprinkled with poppy seeds or nuts (please specify in the notes)potato dumplings drizzled with butter, sprinkled with poppy seeds or nuts (please specify in the notes)da 9,90 €0,25 kg, 39,60 €/1kg
- Potato pancakes with cheese3 pieces of potato pancake sprinkled with smoked cheese and crispy onion3 pieces of potato pancake sprinkled with smoked cheese and crispy onionda 10,90 €
- Chicken Perkelt with Dumplings150g of chicken meat, 200g of potato dumplings150g of chicken meat, 200g of potato dumplingsda 14,90 €3,5 kg, 4,26 €/1kg
- Bryndza spread with onion280g bryndza spread on homemade bread, sprinkled with spring onions280g bryndza spread on homemade bread, sprinkled with spring onionsda 8,90 €0,15 kg, 59,33 €/1kg
Dettagli dell’azienda
SANDRUANA 33 Bistro & Pub
Silvia Valovič
Slnečné jazerá 4236
90301 Senec
Registrazione: Okresný úrad Senec, Číslo živnostenského registra: 130-29243
Numero di registrazione: 55055541
Partita IVA: SK1085025029
>

