Daily menu ThursdayDaily menu Thursday
- Menu 1: 350g/ Chicken sauté in courgette pancake with a small saladod 7,30 €
- Menu 2: 130g/250g/ Beef Spanish Bird with rice and cucumber saladod 8,40 €
- Menu 3: 350g/ Gnocchi with basil pesto, grilled vegetables and Parmesanod 7,30 €0,35 kg
- Menu 4: 350g/ Salad with fried chicken nuggets in corn flakes, yogurt dressing, and breadod 7,30 €0,35 kg
- Pizza Bambino610g/ tomato base, mozzarella cheese, ham, corn610g/ tomato base, mozzarella cheese, ham, cornod 7,30 €0,61 kg, 11,97 €/1kg
- Four Cheese Pizza540g/ tomato base, mozzarella cheese, blue cheese, smoked cheese, parmesan540g/ tomato base, mozzarella cheese, blue cheese, smoked cheese, parmesanod 8,00 €0,54 kg, 14,81 €/1kg
- Salami Pizza510g / tomato base, mozzarella cheese, salami, mushrooms510g / tomato base, mozzarella cheese, salami, mushroomsod 7,30 €0,51 kg, 14,31 €/1kg
- Mushroom Pizza580g/ tomato base, mozzarella cheese, ham, mushrooms, green olives580g/ tomato base, mozzarella cheese, ham, mushrooms, green olivesod 7,30 €0,58 kg, 12,59 €/1kg
- Provincial Pizza610g/ tomato base, mozzarella cheese, ham, bacon, corn610g/ tomato base, mozzarella cheese, ham, bacon, cornod 7,30 €0,61 kg, 11,97 €/1kg
- Pizza Carbonara500g/ creamy base, mozzarella cheese, bacon, egg, parmesan, arugula500g/ creamy base, mozzarella cheese, bacon, egg, parmesan, arugulaod 7,30 €0,5 kg, 14,60 €/1kg
- Pizza Elysian490g/ tomato base, mozzarella cheese, feta cheese, spicy salami, caramelized red onion, black olives490g/ tomato base, mozzarella cheese, feta cheese, spicy salami, caramelized red onion, black olivesod 7,30 €0,49 kg, 14,90 €/1kg
- Pizza Prosciutto500g/tomato base, mozzarella cheese, prosciutto, cherry tomatoes, parmesan, arugula500g/tomato base, mozzarella cheese, prosciutto, cherry tomatoes, parmesan, arugulaod 7,30 €0,5 kg, 14,60 €/1kg
- Hawaiian Pizza550g / tomato base, mozzarella cheese, grilled pineapple, prosciutto, chilli550g / tomato base, mozzarella cheese, grilled pineapple, prosciutto, chilliod 7,50 €0,55 kg, 13,64 €/1kg
- Tuna Pizza500g/ tomato base, mozzarella cheese, tuna, red onion500g/ tomato base, mozzarella cheese, tuna, red onionod 7,30 €
Business details
ELYSIAN Restaurant & Coffee
URIEL s.r.o.
Skuteckého 6864/17
97401 Banská Bystrica
Krajowy Rejestr Sądowy: Obchodný register Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka č. 43928/S
Numer KRS: 54667143
Numer NIP: SK2121749542
>

