Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Spoznajte tajomstvá hnedej krásky, ktorú zbožňuje celý svet

13. máj 2015

Pre mnohých je vôňa čerstvej kávy symbolom rána, pre iných zase vzpruhou pri poobednom útlme. Viete však, aké tajomstvá v sebe táto hnedá kráska ukrýva? 

 

Spoznajte tajomstvá hnedej krásky, ktorú zbožňuje celý svet

 

Lahodný čierny nápoj medzi prvými objavili Arabi a jeho blahodarné a povzbudzujúce účinky využíva dodnes celý svet. V roku 1652 vznikla v Londýne prvá kaviareň a odvtedy sa kávičkovanie stalo trendom. 

 

Vedeli ste, že optimálny príjem kofeínu je 300 mg denne, čo zodpovedá priemerne 3 až 6 šálkam kávy? Honoré de Balzac ich vraj vypil denne až 60! Zvládli by ste to?

 

Spoznajte tajomstvá hnedej krásky, ktorú zbožňuje celý svet

 

Kávou proti rakovine, cukrovke či depresii?

 

V minulosti sa hovorilo, že káva spôsobuje rakovinu, no podľa najnovších testov má práve káva priaznivé účinky proti rakovine hrubého čreva. 4 šálky kávy denne dokážu znížiť riziko rakoviny krčka maternice až o štvrtinu! Káva sa odporúča sa piť najmä ľuďom, ktorých trápi nízky krvný tlak a dokonca napomáha aj tráveniu. Svojou horkastou chuťou stomuluje tvorbu slín a zlepšuje tráviaci systém.  V tráviacej sústave dochádza pri pití kávy dokonca aj k zníženiu hladiny glukózy v krvi. Už 2 šálky denne spôsobia vo vašom tele produkciu hormónov šťastia, ktoré navodzujú dobrú náladu, takže depresia vďaka káve nemá šancu.

 

Spoznajte tajomstvá hnedej krásky, ktorú zbožňuje celý svet

 

Ako chutí káva najlepšie?

 

Ideálnym materiálom na podávanie kávy je porcelán, ktorý dokáže najlepšie udržať teplotu. Je dôležité mať šálku zohriatu, pretože studený porcelán dokáže schladiť teplotu kávy až o 10°C. Pitie kávy s mliekom je vhodné najmä v ranných hodinách, pretože pre organizmus a lačný žalúdok je takto ochutená káva prijateľnejšia a stráviteľnejšia. Mlieko neodbúrava antioxidančné a kofeínové účinky, len ich mierne spomaľuje. Ak ste milovníkmi "turka", pomletú kávu je najvhodnejšie uskladňovať v nádobe bez prístupu kyslíka, tmavej a chladnej miestnosti. Ideálne je skladovanie v chladničke, chuť kávy sa nestratí, naopak je výraznejšia. Pozor na mýtus o zalievaní kávy vriacou vodou! Ideálna je teplota okolo 82°C až 87°C.

 

Arabica alebo Robusta?

 

Kávových rastlín existuje viac než 6000 druhov.

Najrozšírenejší kávovník Arabica pokrýva až 2/3 produkcie a káva z jeho plodov je známa svojou jemnou chuťou. Obsahuje menej než 1,5% kofeínu, no nový genetický kmeň, ktorí našli brazílski vedci, neobsahuje takmer žiadny kofeín a tak je veľmi vhodný na výrobu bezkofeínovej kávy.

Robusta dorastá až do výšky 12 metrov a používa sa najmä pri výrobe instantnej kávy. Je známa vďaka jej drsnej, zemitej aróme a výraznej chuti. 

 

Spoznajte tajomstvá hnedej krásky, ktorú zbožňuje celý svet

 

Káva pre celé telo

 

Kávou sa môžete skrášliť doslova od hlavy až po päty! Pre žiarivé vlasy je vynikajúca maska zo silnej zalievanej kávy. Kávovú vodu treba zmiešať s vaječným žĺtkom, trochou kyslej smotany, naniesť na vlhké vlasy, zabaliť do igelitu, omotať uterákom a po hodine pôsobenia zmyť jemným šampónom. Žiariť môže aj tvár, vďaka pílingu z kávovej usadeniny na dne pohára. Kúra dvakrát do týždňa a vaša pleť bude žiariť. Ak usadeninu z kávy zmiešate s olivovým olejom, máte vynikajúci píling pre celé telo, ktoré sa vám odmení jemnou a vláčnou pokožkou. Dokonca vraj pomáha aj proti celulitíde! Dámy, vyskúšate? :)

 

Neviete ako sa zbaviť kávových odtlačkov?

 

Jednoducho! Stačí sa inšpirovať touto umelkyňou, položiť si na stôl výkres a možno sa aj vám podarí podobné dielo. :)

 

 

Máte chuťna kávičku a niečo dobré pod zub?

Kliknite a objednajte si cez Bistro.sk.

Najlepšiu kávičku cez Bistro.sk objednáte v TUSI Furča Košice, tak ak ste z Košíc, neváhajte vyskúšať :)

 

Veľký test denného menu v Žiline