Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Blog Bistro.sk Vychutnajte si s nami tie najlepšie jedlá.

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

15. marec 2016

Veľká noc je pomaly pred dverami, koniec 40-dňového pôstu sa blíži. Viete však, aké jedlo sa odporúča jesť práve počas takzvaného Veľkého týždňa? 

 

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 

Dodržiavajme pôst, ale s mierou

 

Dopriať svojmu telu pôsť a očistu od jedla odporúčajú aj lekári, avšak všetko s mierou. Pôst a obmedzenie ťažkých jedál je dobré nielen pre náš organizmus ale i pre naše srdce. Takýto prísny pôst však nie je pre každého. Osobám s podváhou sa neodporúča vôbec. Ak sa predsa len rozhodnete vyskúšať si vydržať aspoň 24-hodín bez jedla, nezabúdajte prijímať veľa tekutín, pretože inak by ste svojmu telu pôstom skôr ublížili ako pomohli. 

 

Popolcová streda pochováva fašiangy

 

Na príchod veľkonočných sviatkov sa kresťania pripravujú už od Popolcovej stredy, ktorá je oficiálnou bodkou za fašiangovými veselicami, plesmi a oslavami. Počas 40-dňového pôstu, ktorý trvá od Popolcovej stredy až do Veľkej noci, by sa nemali konať svadby, zábavy ani zabíjačky.

 

 Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 

Počas 40-dňového pôstu sa neočakáva úplne sa zdržiavanie jedla, práve naopak. V tomto období sa odporúča jesť striedmo, prijímať hlavne ľahké, zdravé jedlá, ktoré nezaťažujú naše telo. V dňoch prísneho pôstu je vhodné vylúčiť zo stravy najmä mäsové výrobky. 

 

Zelený štvrtok má na tanieri zelenú

 

Tradičné jedlo, ktoré sa od nepamäti podáva práve na Zelený štvrtok je pre naše telo obrovským zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej, antioxidantov a betakaroténu. Príjem zelených jedál zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Obvyklými potravinami v tento deň sú najmä špenát, šalát, jarné bylinky či šťaveľ, ktoré majú regeneračné a protizápalové účinky. Vďaka vysokému obsahu vlákniny nám pomáhajú očistiť naše telo od rozličných škodlivých látok. 

 

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 

Vydržíme bez mäsa? Veľký piatok je tu!

 

Prísny pôst, ktorý pretrváva najmä vo Veľký piatok sa v minulosti dodržiaval oveľa striktnejšie. Konzumovanie mäsových pokrmov bolo absolútne tabu. Neuveríte, ale v niektorých regiónoch sa dokonca okrem mäsa zakazovali v tento deň aj vajcia, mlieko, syr a mliečne výrobky. Ideálnym jedlo, ktoré sa jedlo vo väčšine slovenských domácností bola polievka z kyslej kapusty. Niektoré rodiny na Veľký piatok jedli len chlieb a vodu. 

 

V dnešnej dobe však dodržiavanie pôstu na Veľký piatok nie je až také prísne, no i napriek tomu sa v tento deň v ponuke reštaurácií na celom Slovensku oveľa viac objavujú bezmäsité a ľahké jedlá, ako sú šúľance s makom, parené buchty, či svieže jarné šaláty. 

 

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 

Biela sobota - klobásky a huspeninka sem s vami 

 

Biela sobota je sviatok, kedy kresťania po celom svete slávia pamiatku Kristovho vzkriesenia a tradičným zvykom v tento je pečenie baránka a príprava jedál na Veľkonočnú nedeľu. Počas Bielej soboty sa celý deň drží pôst, hoci sa z kuchyne od rána šíri vôňa varenej šunky, klobások či huspeniny. Ak ste náhodou nestihli pripraviť maľované vajíčka, tento deň je na to ako stvorený. Večer na Bielu sobotu sa končí dlhý 40-dňový pôst a je tradíciou, že sa rodina stretáva pri slávnostnej večeri. 

 

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 

Veľkonočná nedeľa alebo dobrého jedla nikdy nie je dosť!

 

Ideálna Veľkonočná nedeľa by mala podľa tradícií začínať uvareným vajíčkom alebo rovno chutnou praženicou. Vajíčka sú považované za symbol nového života a plodnosti, preto by na našom stole v tento deň určite nemali chýbať. Typická je na obed slepačia polievka, bravčové, jahňacie či kozacie mäsko, plnka a po obede ku kávičke si môžeme Veľkonočnú nedeľu osladiť koláčikmi najlepšie z kysnutého cesta s makovou, tvarohovou, orechovou či ovocnou plnkou. 

 

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 
Tradície a zvyky Veľkonočného pondelka poznajú všeti, malí aj veľkí, takže ,,Šibi, ryby, mastné ryby...", želáme vám krásnu Veľkú noc, veľa chutného jedla, rodinnej pohody  a ak by ste dostali chuť na niečo, čo práve na svojom veľkonočnom stole nemáte, kliknite si na Bistro.sk, u nás nájdete všetko :)

 

Veľkonočné tradície pretrvávajú dodnes, dodržiavate ich?

 

Zdroj: Bistro.sk